one-p opp

Main menu

III Półmaraton Henrykowski 2014

W dniu 9 sierpnia przeprowadziliśmy kolejną czyli trzecią  w ogóle, a drugą naszą, edycję półmaratonu.

Podobnie jak w roku ubiegłym trasa posiada atest PZLA i biegnie dokładnie tak samo jak poprzednio.

Tę edycję musimy zaliczyć jednak do HARDCOROWYCH!!!

Upał w połączeniu z trudnością trasy sprawił wszystkim wiele trudności. Zapisanych na bieg było ponad 600 biegaczy, na start jednak dotarło tylko 452 zawodników, ukończyło zaś 444.

III Polmaraton Henrykowski  3013

Znamiennym jest fakt że w dniu zawodów dopisały się ekipy biegaczy  zawodowców z Benedek Team,  Finisz Kalisz i nie tylko.

III Polmaraton Henrykowski 0147

Wygrali … zawodowcy, lecz nie wszyscy ukończyli bieg, niektóre ekipy się wycofały z biegu, powód? Nieznany 🙂

III Polmaraton Henrykowski  3006

Na trasie biegu mieliśmy temperatury od 28 stopnie w godzinie startu do 34 stopni w granicach godziny 13…

IMG_2715

Na szczęście część trasy przebiega w lesie i meta w miasteczku biegacza jest zacieniona.

Podobnie jak w roku ubiegłym przeprowadziliśmy także biegi dla dzieci. W tym roku jednak otrzymały pełnoprawny numer startowy (taki jak bieg dorosły). W roku przyszłym zmienimy prawdopodobnie godzinę startu biegów dla dzieci.

III Polmaraton Henrykowski 0280

Tak z ciekawostek:

– Na trasie biegu pracowało około 50 wolontariuszy wydających wodę,
– pomagało nam około 35 strażaków (zaraz po biegu wrócili do prac polowych w końcu żniwa) z OSP i policjantów
– w posterunkach wodnych wydano przeszło 1200 litrów wody
– na trasie działały 4 kurtyny wodne
– w strefie startu i na mecie pracowało około 55 osób
– na potrzeby organizacyjne przejechano jedynie w obrębie trasy i miejscowości w których była organizowana impreza około 600 km ( a odległości pomiędzy naszymi sołectwami to max 6 km )