one-p opp

Main menu

Przed kuracją

Mamy Wam do przekazania wieści …

Olek mimo wszystkich leków i kuracji, próbuje zachowywać się jak zwykły ośmiolatek. Na tyle na ile pozwalają warunki tworzy , bawi się między wkłuciami, między zwykłymi szpitalnymi zabiegami…

Lepi i klei rożne dzieła 🙂

attach1402_20161013_175027 attach1404_20161013_200110

A teraz informacje co się dziać będzie…

Olek trafił przedwczoraj na oddział , na którym będzie podpięty pod aparaturę do podawania leku BLINATUMOMAB , na który zbieramy środki.

Trwają procedury zakupu leku i ustalenie formy i terminów rozliczeń finansowych.

 

Nasza akcja zbiórkowa musi jeszcze nabrać tempa, ponieważ mamy zebraną (w różnych miejscach i w rożnych formach) już prawie połowę odpłatności za lek.

Po podłączeniu do aparatury Olek przez min 28 dni będzie otrzymywał lek – potem odbędzie kolejne badanie zawartości komórek rakowych w szpiku.

 

Co dalej?

Będzie to zależało od wyników punkcji po przyjęciu kuracji ; scenariusze są następujące:

 

1)      lek zadziałał i efekt wyniszczenia komórek rakowych jest zadowalający – wtedy młodszy brat Olka, Igor odda w procesie przeszczepu szpik bratu

2)      lek zadziałał w mniejszym stopniu i należy podać jeszcze jedną 28 dniową kurację leku – tak, by całkowicie wyeliminować raka i dopiero wtedy dokonać przeszczepu szpiku

3)      lek nie zadziałał … co to oznacza dla tego uśmiechniętego chłopca, nawet lepiej sobie nie wyobrażać…

 attach1447_20161018_174829

O wszystkim będziemy Was informować, módlcie się za Olka i powodzenie leczenia, rozgłaszajcie wszem i wobec, że zbieramy pieniążki dla Olusia.

 

Ludzi i instytucji dobrej woli jest mnóstwo! Na koncie fundacji odnotowaliśmy przeszło 601 wpłat, zarówno instytucji jak i osób fizycznych !

Z samych Ziębic po za osobami fizycznymi Olek otrzymał wsparcie min z przedszkola w Ziębicach- Przedszkole na Orlej Polanie, czy też Stowarzyszenia Edukacja z Ziębic.