one-p opp

Main menu

Rajd Tukan 2014


Rajd Tukan to właściwie dwie imprezy trwające w tym samym czasie i w tym samym miejscu 🙂

Rajd Tukan właściwie nazywa się „Turystyczno-sportowy Rajd Motocyklowy Ziemi Ząbkowickiej” –  to pierwsza taka inicjatywa na terenie powiatu ząbkowickiego.
Udział w rajdzie może zadeklarować każdy kierowca motocykla pod warunkiem, iż przyjedzie na rajd motocyklem posiadającym  pojemność skokową pow. 250 ccm.

DSCF3032_1024

Rajd TUKAN to też darmowe szkolenia:

– szkolenie z jazdy motocyklem ciężkim w terenie (max 30 osób)
– szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

DSCF3097_1024

W rajdzie Adventure startowali motocykliści którzy lubi asfaltowe trasy i zwiedzanie okolic Ziemi Ząbkowickiej. W rajdzie Racing zaś startowali tylko motocykliści z motorami  klasy enduro, przeprowadzone zostały zawody sportowe z pomiarem czasu.

 

DSCF2998_1024

Tak między innymi wypowiadali się uczestnicy:

Krzysiek :
„Rajd bardzo mi się podobał, choć pogoda nie dopisała. Trasa nie była zbyt trudna, ale przy trudniejszych górkach, trzeba było trochę pomyśleć. Była to świetna okazja do sprawdzenia się w terenie. Dziękuję organizatorowi za fajny rajd, a jak będzie kolejna edycja, to z pewnością też się pojawię!”

Łukasz:
„Rajd Tukan nie należał do najłatwiejszych, deszcz, chłód i długie dojazdy do OS-ów dawały się we znaki. Rozmoknięte odcinki specjalne wymagały dużego zaangażowania od rajdera i mimo to – nie obyło się bez gleby. Jednakże, oznaczone trasy pomagały myśleć tylko o jeździe i o jak najlepszym czasie, pomimo wielu wymagających utrudnień, zaplanowanych przez Organizatora (strome podjazdy i zjazdy, przeprawy, przejazdy po dużych kamieniach, błotniste proste i zakręty 180 st itp.). Poza tym pozytywna atmosfera panująca podczas rajdu, jak i po jego zakończeniu – na długo pozostanie w mojej pamięci. Zajęcie 1 miejsca w swojej kategorii, było dla mnie ogromnym zaskoczeniem! Zaowocowała determinacja i chęć rywalizacji do samego końca. W przyszłym roku z pewnością będę walczył ponownie!”

W roku 2015 postaramy się też zapewnić Wam trochę zabawy i emocji sportowych 🙂

Szczegóły dotyczące rajdu dostępne są na stronie: www.rajdtukan.pl


DSCF3052_1024 DSCF3042_1024 DSCF3030_1024 DSCF3026_1024 DSCF3012_1024 DSCF3009_1024